High frequency noise suppression component Ceaiya CCM2012F2-801T common mode choke with ferrite core
Contact Now
Insulation Resistance(IR) : 10MΩ
Operating Temperature : -40℃~+125℃
DC Resistance(DCR) : 880mΩ
Voltage Rating - DC : 50V
Number of Lines : 2
Voltage Withstand : 50V
Description : 2Line Common Mode Choke Surface Mount-4P 2x1.2mm 800Ω@100MHz 300mA DCR 880mΩ
Mfr. Part # : CCM2012F2-801T
Model Number : CCM2012F2-801T
Package : SMD-4P,2x1.2mm
Contact Now
Product Overview
The Ceaiya CCM2012F2 Series is a line of common mode chokes designed for effective noise suppression at high frequencies. These components feature a small size and low profile (2.0*1.2*1.2mm), making them suitable for space-constrained applications. They are manufactured using ferrite core technology and are 100% Lead (Pb) & Halogen-Free, adhering to RoHS compliance. The series offers excellent noise suppression performance due to high common mode impedance at high frequencies.
Product Attributes
  • Brand: Ceaiya
  • Series: CCM2012F2
  • Certifications: RoHS Compliant, 100% Lead (Pb) & Halogen-Free