Common mode choke Ceaiya CCM4532-110T featuring compact design and high impedance for noise control
Contact Now
Inductance @ Frequency : 11uH@100kHz
Insulation Resistance(IR) : 10MΩ
Operating Temperature : -40℃~+125℃
DC Resistance(DCR) : 500mΩ
Voltage Rating - DC : 50V
Description : 11uH@100kHz 500mΩ SMD-4P,4.5x3.2mm Common Mode Chokes RoHS
Mfr. Part # : CCM4532-110T
Model Number : CCM4532-110T
Package : SMD-4P,4.5x3.2mm
Contact Now
Product Overview
The CCM4532 Series is a line of common mode chokes designed for excellent noise suppression performance, particularly at high frequencies, due to their high common mode impedance. These components are realized in a small size and low profile (4.5*3.2*2.6mm), making them suitable for compact electronic designs. The series is 100% Lead (Pb) & Halogen-Free and RoHS compliant, ensuring environmental responsibility.
Product Attributes
  • Brand: Ceaiya
  • Series: CCM4532 Series
  • Compliance: RoHS Compliant, 100% Lead (Pb) & Halogen-Free
  • Origin: Shenzhen Ceaiya Electronics Co., Ltd.
Technical Specifications
Part Number Common Mode Impedance () at 10MHz (Min.) Inductance (uH) (+50%/-30%) One Winding DC Resistance () Max. (Typ.) Rated Current (mA) Rated Volt. (Vdc) IR (M) Min.