Electrolytic Capacitor CapXon KF222M025I200A Suitable for Industrial and Commercial Electronics
Contact Now
Lifetime : 5000hrs@105℃
Capacitance : 2200uF
Height - Seated (Max) : 20mm
Pin Spacing : 5mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 13mm
Tolerance : ±20%
Description : 2200uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D13xL20mm 5000hrs@105℃