100 Microfarad 35 Volt Radial Electrolytic Capacitor CapXon KF100M035C110A for Electronic Equipment
Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Pin Spacing : 2mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 5mm
Tolerance : ±20%
Description : 10uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D5xL11mm 2000hrs@105℃