Radial Electrolytic Capacitor CapXon KF221M035G125A 35 Volt 125 Microfarad Electronic Component
Contact Now
Lifetime : 5000hrs@105℃
Capacitance : 220uF
Height - Seated (Max) : 12.5mm
Pin Spacing : 5mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 10mm
Tolerance : ±20%
Description : 220uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL12.5mm 5000hrs@105℃