150uF 50 Volt Radial Electrolytic Capacitor CapXon GF150M050C110A Suitable for Electronic Circuits
Contact Now
Lifetime : 3000hrs@105℃
Capacitance : 15uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Voltage Rating : 50V
Pin Spacing : 2mm
Diameter : 5mm
Tolerance : ±20%
Description : 15uF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D5xL11mm 3000hrs@105℃
Mfr. Part # : GF150M050C110A
Model Number : GF150M050C110A
Package : Through Hole,D5xL11mm
Contact Now
2304140030_CapXon-GF150M050C110A_C77720.pdf
Quality 150uF 50 Volt Radial Electrolytic Capacitor CapXon GF150M050C110A Suitable for Electronic Circuits for sale
150uF 50 Volt Radial Electrolytic Capacitor CapXon GF150M050C110A Suitable for Electronic Circuits Images