Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 3300uF
Height - Seated (Max) : 25mm
Pin Spacing : 5mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 13mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 1.299A@120kHz
Description : 3300uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D13xL25mm 2000hrs@105℃