Durable Electrolytic Capacitor CapXon KM222M035J250A Suitable for Industrial Electronic Applications
Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 2200uF
Height - Seated (Max) : 25mm
Pin Spacing : 7.5mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 16mm
Tolerance : ±20%
Description : 2200uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D16xL25mm 2000hrs@105℃