Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 33uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Pin Spacing : 2mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 900mΩ@100kHz
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 220mA@100kHz
Description : 33uF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D5xL11mm 2000hrs@105℃