Solid State Capacitor ChengTao CT1V100M0605 Providing Low ESR and Performance for Electronic Devices
Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 5.8mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 78mΩ
Ripple Current : 480mA@100kHz
Tolerance : ±20%
Description : 10uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors