Durable Electrolytic Capacitor CapXon KF101M063F160A Suitable for Industrial Electronic Applications
Contact Now
Lifetime : 3000hrs@105℃
Capacitance : 100uF
Height - Seated (Max) : 16mm
Voltage Rating : 63V
Pin Spacing : 3.5mm
Diameter : 8mm
Tolerance : ±20%
Description : 100uF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL16mm 3000hrs@105℃