220 Microfarad 25 Volt Radial Electrolytic Capacitor CapXon GH221M025E110A Aluminum Component
Contact Now
Lifetime : 5000hrs@105℃
Capacitance : 220uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Pin Spacing : 2.5mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 6.3mm
Tolerance : ±20%
Description : 220uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D6.3xL11mm 5000hrs@105℃