Durable Electrolytic Capacitor CapXon KM221M050F160A Suitable for Industrial Electronic Applications
Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 220uF
Height - Seated (Max) : 16mm
Voltage Rating : 50V
Pin Spacing : 3.5mm
Diameter : 8mm
Tolerance : ±20%
Description : 220uF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL16mm 2000hrs@105℃