Durable CapXon GF471M050G200ECA Electrolytic Capacitor Suitable for Industrial Applications
Contact Now
Lifetime : 5000hrs@105℃
Capacitance : 470uF
Height - Seated (Max) : 20mm
Pin Spacing : 5mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 10mm
Tolerance : ±20%
Description : 470uF 50V ±20% Through Hole,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS