Durable Electrolytic Capacitor CapXon HV220M035E055ETR Ideal Component for Electronic Applications
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 22uF
Height - Seated (Max) : 5.5mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 22uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃