Durable Electrolytic Capacitor CapXon EV100M025B055ETR Suitable for Industrial Electronic Circuits
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 1000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 5.5mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 4mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 26mA@120Hz
Description : 10uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 1000hrs@105℃