Durable CapXon HP151M450N310A Electrolytic Capacitor Suitable for Industrial Electronic Applications
Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 150uF
Height - Seated (Max) : 31mm
Pin Spacing : -
Voltage Rating : 450V
Diameter : 25mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 150uF 450V ±20% Through Hole,D25xL31mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS