Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Capacitance : 220uF
Height - Seated (Max) : 5.8mm
Voltage Rating : 10V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 38mΩ
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 1.65A@100kHz
Description : 220uF ±20% 10V Aluminum Electrolytic Capacitors