Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 47uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Voltage Rating : 35V
Pin Spacing : 2mm
Diameter : 5mm
Tolerance : ±20%
Description : 47uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D5xL11mm 2000hrs@105℃