Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 47uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Pin Spacing : 2.5mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 6.3mm
Tolerance : ±20%
Description : 47uF 50V ±20% Through Hole,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS