Robust CapXon KM100M050C110ECA Electrolytic Capacitor Designed for Demanding Electronic Applications
Contact Now
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Pin Spacing : 2mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 5mm
Tolerance : ±20%
Description : 10uF 50V ±20% Through Hole,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS