Versatile Electrolytic Capacitor CapXon KM472M035K355A Compatible With Multiple Electronic Devices
Contact Now
Lifetime : 6000hrs@105℃
Capacitance : 4700uF
Height - Seated (Max) : 35.5mm
Pin Spacing : 7.5mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 18mm
Tolerance : ±20%
Description : 4700uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D18xL35.5mm 6000hrs@105℃