Electrolytic Capacitor CapXon HP221M200M260A Engineered for Consistent Electronic Performance
Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 220uF
Height - Seated (Max) : 26mm
Pin Spacing : 10mm
Voltage Rating : 200V
Diameter : 22mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 220uF ±20% 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D22xL26mm 2000hrs@105℃