Electrolytic Capacitor CapXon GT100M050C110A 100 Microfarad 50 Volt Radial Leaded Component
Contact Now
Lifetime : 10000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Voltage Rating : 50V
Pin Spacing : 2mm
Diameter : 5mm
Tolerance : ±20%
Description : 10uF 50V ±20% Through Hole,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS