industrial electronic component Honor Elec RVE1C470M0505 designed for various technical applications
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 47uF
Height - Seated (Max) : 5.4mm
Voltage Rating : 16V
Diameter : 5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 47uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃