Precision engineered device Honor Elec RVT1A331M0607 ideal for technical applications and industrial
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 330uF
Height - Seated (Max) : 7.7mm
Voltage Rating : 10V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 330uF ±20% 10V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃