Durable industrial component Honor Elec UV2E100M1010 designed for operation and robust construction
Contact Now
Operating Temperature : -45℃~+105℃
Lifetime : 3000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 250V
Diameter : 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 10uF ±20% 250V Aluminum Electrolytic Capacitors 3000hrs@105℃