Contact Now
Lifetime : 1000hrs@105℃
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Capacitance : 22uF
Height - Seated (Max) : 4.5mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 6.3mm
Tolerance : ±20%
Description : 22uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 1000hrs@105℃