Robust and precise electronic component Honor Elec RVT1E100M0405 suitable for professional technical
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 5.4mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 4mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 10uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃