Precision engineered Honor Elec RVE1E101M0607 component ideal for electronic assemblies and circuits
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 100uF
Height - Seated (Max) : 7.7mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 100uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃