Robust construction and precise specifications Honor Elec VT1A102M0810 for consistent performance
Contact Now
Operating Temperature : -50℃~+105℃
Capacitance : 1000uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 10V
Diameter : 8mm
Tolerance : ±20%
Description : 1000uF ±20% 10V Aluminum Electrolytic Capacitors