Contact Now
Operating Temperature : -45℃~+105℃
Lifetime : 6000hrs@105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 250V
Diameter : 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 10uF ±20% 250V Aluminum Electrolytic Capacitors 6000hrs@105℃
Mfr. Part # : UD2E100M1010
Model Number : UD2E100M1010
Package : SMD,D10xL10.2mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Not Specified
  • Origin: Not Specified
  • Material: Not Specified
  • Color: Not Specified
Technical Specifications
Specification Value
Model 1 40 40 2 110 110 3 4 5
Voltage 110V