Robust and precise Honor Elec VP1H331M1010 component suitable for professional electronic assemblies
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : -
Capacitance : 330uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 230mA
Description : 330uF ±20% 50V Aluminum Electrolytic Capacitors