electronic product Honor Elec RVT1H4R7M0405 optimized for integration in complex electronic devices
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 4.7uF
Height - Seated (Max) : 5.4mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 4mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 4.7uF ±20% 50V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃