Specialized DC voltage component Honor Elec VP1H101M0607 for diverse electrical model configurations
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : -
Capacitance : 100uF
Height - Seated (Max) : 7.7mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 80mA
Description : 100uF ±20% 50V Aluminum Electrolytic Capacitors
Mfr. Part # : VP1H101M0607
Model Number : VP1H101M0607
Package : SMD,D6.3xL7.7mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Not specified
  • Origin: Not specified
  • Material: Not specified
  • Color: Not specified
Technical Specifications
Model/Configuration DC Voltage (V. DC)
VT 1 V. DC
RVT 1 V. DC
RVE 1 V. DC
US 1 V. DC
UZ 1 V. DC
UN 1 V. DC
UH 1 V. DC
UL 1 V. DC
UV 1 V. DC
UD 1 V. DC
UW 1 V. DC
SF 1 V. DC
SH 1 V. DC
SL 1 V. DC
SR 1 V. DC
SS 1 V. DC
ST 1 V. DC
SU 1 V. DC
HS 1 V. DC
VP 1 V. DC