Robust construction product Honor Elec UD2G1R0M0610 ensuring performance in industrial applications
Contact Now
Operating Temperature : -45℃~+105℃
Lifetime : 6000hrs@105℃
Capacitance : 1uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 400V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 1uF ±20% 400V Aluminum Electrolytic Capacitors 6000hrs@105℃