Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 22uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 100V
Diameter : 8mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 22uF ±20% 100V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃