Robust electronic solution Honor Elec RVE1V331M1010 ideal for multiple configurations and industrial
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Lifetime : 2000hrs@105℃
Capacitance : 330uF
Height - Seated (Max) : 10.2mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : -
Tolerance : ±20%
Ripple Current : -
Description : 330uF ±20% 35V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃