Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Capacitance : 47uF
Height - Seated (Max) : 5.4mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 6.3mm
Tolerance : ±20%
Ripple Current : 70mA@120Hz
Description : 47uF 25V ±20% 70mA@120Hz SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS