Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Capacitance : 10uF
Height - Seated (Max) : 5.4mm
Voltage Rating : 50V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 880mΩ@100Hz
Ripple Current : 165mA@120Hz
Tolerance : ±20%
Description : 10uF 50V 880mΩ@100Hz 165mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS