Contact Now
Operating Temperature : -40℃~+105℃
Capacitance : 47uF
Height - Seated (Max) : 11mm
Voltage Rating : 35V
Diameter : 5mm
Tolerance : ±20%
Description : 47uF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D5xL11mm