Robust ChuangHui VD1EM470E054SP component suitable for in complex electronic assemblies and systems
Contact Now
Operating Temperature : -55℃~+105℃
Capacitance : 47uF
Height - Seated (Max) : 5.4mm
Voltage Rating : 25V
Diameter : 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) : 440mΩ@100Hz
Ripple Current : 230mA@120Hz
Tolerance : ±20%
Description : 47uF 25V 440mΩ@100Hz 230mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS