Plastic Bag Packaged Electronic Component ChuangHui CD26G1VM102K250T with Neutral Label Marking
Contact Now
Description : Through Hole,D13xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS
Mfr. Part # : CD26G1VM102K250T
Model Number : CD26G1VM102K250T
Package : Through Hole,D13xL25mm
Product Attributes
  • Brand: CHUANGHUI
  • Origin: Dongguan City, China
  • Packaging Material: Plastic bags, cartons.
  • Label Material: PET (PET - Dark green background with gold lettering PET)
Technical Specifications
Category Specification Code
Product Series CD110 CD110
CD133 CD133
CD134 CD134
CD136 CD136
Voltage (V) 4V 4
6.3V OG
10V OJ
16V 1A
25V 1C
35V 1E
50V 1V
63V 1H
80V 1J
100V 1K
120V 2A
140V 2B
160V 2S
180V 2C
200V 2Z
250V 2D
315V 2E
350V 2F
400V 2V
420V 2G
450V 2J
460V 2W
500V 2T
550V 2H
Capacitance Tolerance 5% J
10% K
20% M
-0%+20% W
-10%+20% T
-20%+30% Q
-15%+20% P
Capacitance 0.1uF R10
0.22uF R22
0.3uF R33
0.47uF R47
1uF 1R0
2.2uF 2R2
3.3uF 3R3
4.7uF 4R7
6.8uF 6R8
10uF 100
22uF 220
33uF 330
47uF 470
68uF 680
100uF 101
220uF 221
330uF 331
3300uF 332
Dimensions (mm) Diameter D Code
4mm C
5mm D
6mm E
8mm F
10mm G
12.5mm H
13mm K
16mm L
18mm M
20mm N
22mm 0
25mm P
30mm Q
35mm R
Height H Code
5mm 5
7mm 7
11mm 11
12mm 12
13mm 13
16mm 16
18mm 18
20mm 20
27mm 27
25mm 25
30mm 30
35mm 35
45mm 45
Finishing Bulk 0
Taping P=5.0 TP5
Taping P=2.5 TP25
Cut Lead L=3.5 K C35
Cut Lead L=4.5 S K45
Cut Lead L=4.5 S45
Horizontal H01=4.0, H02=4.0, SMD H140, H240, S
Sleeve PVC C
PET T
Example Part Number CD288H 400V 180uF 20% D18x25L Long Lead, Dark Green PET, Bulk CD288H 2V 181 M P C35 0 C