Durable ceramic capacitor NDF H102K050BN48230L502 designed for power circuits and electronic devices
Contact Now
Voltage Rating : 1kV
Capacitance : 1nF
Body Thickness : 2.5mm
Temperature Coefficient : Y5P
Tolerance : ±10%
Pin Spacing : 5mm
Description : 1nF ±10% 1kV Ceramic Capacitor Through Hole P=5mm
Mfr. Part # : H102K050BN48230L502
Model Number : H102K050BN48230L502
Package : Through Hole,P=5mm