Contact Now
Capacitance : 3.3nF
Operating Temperature : -25℃~+125℃
Ratings : Y1
Voltage(AC) : 400V
Tolerance : ±20%
safety certification : CQC;VDE;UL;KTL
Description : 3.3nF -25℃~+125℃ Y1 400V ±20% Through Hole,P=10mm Ceramic Capacitors RoHS
Mfr. Part # : H332M087FG58250L100A
Model Number : H332M087FG58250L100A
Package : Through Hole,P=10mm
Contact Now
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: DAFU ()
  • Origin: Dongguan, China
  • Product Type: Safety Standard Y1 Ceramic Disc Capacitor
  • Material Series: Y5V
  • Lead Pitch: 10MM