X2 Class THB Series EMI Suppression Capacitor WEIDY W42Q3564KP8L00A0W0 Metallized Polypropylene Film
Contact Now
Capacitance : 560nF
Operating Temperature : -40℃~+110℃
Ratings : X2
Voltage(AC) : 310V
Tolerance : ±10%
safety certification : UL;KC;VDE;ENEC;CQC;CB
Description : 560nF ±10% 310V Safety Capacitor X2 Through Hole,P=22mm
Mfr. Part # : W42Q3564KP8L00A0W0
Model Number : W42Q3564KP8L00A0W0
Package : Through Hole,P=22mm
  • Brand: Weidy
  • Origin: Dongguan, China
  • Certifications: CQC, UL, CUL, KC, ENEC
  • Product Type: X2 Class, THB Series EMI Suppression Capacitor
Technical Specifications
W42Q3564KP8L00A0W0MKP-310VAC-564K-P220.5631010% (K)22.026.5 x 19.0 x 10.040/110/56-40 to 1100.15% (1kHz)15000