Mfr. Part # : CX1210MKX7R9BB474
Model Number : CX1210MKX7R9BB474
Package : 1210
| X2Y | X7R | 0603 | 1 nF to 330 nF | 10, 16, 25, 50, 63, 100 | 20% | 55 / 125 / 56 | 55 C to +125 C |
| X2Y | X5R | 0603 | 180 nF to 470 nF | 6.3, 10 | 20% | N/A | 55 C to +85 C |
| X2Y | X7R | 0805 | 1 nF to 180 nF | 10, 16, 25, 50, 63, 100 | 20% | 55 / 125 / 56 | 55 C to +125 C |
| X2Y | X7R | 1206 | 10 nF to 470 nF | 10, 16, 25, 50, 63, 100 | 20% | 55 / 125 / 56 | 55 C to +125 C |
| X2Y | X7R | 1210 | 100 nF to 1 F | 10, 16, 25, 50, 63, 100 | 20% | 55 / 125 / 56 | 55 C to +125 C |
| X2Y | X5R | 0805 | 180 nF to 470 nF | 6.3, 10 | 20% | N/A | 55 C to +85 C |
| X2Y | X5R | 1206 | 180 nF to 470 nF | 6.3, 10 | 20% | N/A | 55 C to +85 C |
| X2Y | X5R | 1210 | 180 nF to 470 nF | 6.3, 10 | 20% | N/A | 55 C to +85 C |