Contact Now
Capacitance : 330nF
Operating Temperature : -40℃~+110℃
Ratings : X2
Voltage(AC) : 310V
Tolerance : ±10%
safety certification : UL;KC;VDE;ENEC;CQC;CB
Description : 330nF ±10% 310V Safety Capacitor X2 Through Hole,P=15mm
Mfr. Part # : W42Q3334KM8L00A0W0
Model Number : W42Q3334KM8L00A0W0
Package : Through Hole,P=15mm
  • Brand: WEIDY ()
  • Product Series: W42
  • Certifications: CQC, UL, CUL, KC, ENEC-VDE
  • Flammability Rating: UL94V-0
Technical Specifications
W42Q3334KM8L00A0W0MKP-310VAC-334K-P150.3331010% (K)15.00.840/110/56-40 to 1102120 (Between case)0.15% (1kHz, 20) for 0.001FCR1.0F; 0.3% (1kHz, 20) for 1.0F<CR10F15000 (CR0.33F); 5000S (CR0.33F) (20, 100V, 1min)